Stock the pantry with oils for every cooking method. Extra virgin olive oil covers finishing and everyday cooking, canola and vegetable oil handle high-heat frying and baking, and specialty oils like avocado and toasted sesame add flavor to dressings and stir-fries.

Filter Results

Departments

Brand

Brand
The following text field filters the Brand results as you type.

Dietary & Lifestyle

Dietary & Lifestyle

Savings

Savings

Search Results

Sort by
  • Pure Wesson Vegetable Oil, 24 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $6.49
    $0.27/fl oz
  • Pure Wesson Vegetable Oil, 24 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $6.49
    $0.27/fl oz
  • Pure Wesson Vegetable Oil, 24 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $6.49
    $0.27/fl oz
  • Gaea Extra Virgin Olive Oil, 17 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $24.99
    $1.47/fl oz
  • Bono Organic Sicilian Extra Virgin Olive Oil, 16.9 fl oz
    Sponsored
    Organic
    Gluten Free
    No Artificial Ingredients

    Open Product Description
    $28.99
    $1.72/fl oz
  • Bono Organic Sicilian Extra Virgin Olive Oil, 16.9 fl oz
    Sponsored
    Organic
    Gluten Free
    No Artificial Ingredients

    Open Product Description
    $28.99
    $1.72/fl oz
  • Bono Organic Sicilian Extra Virgin Olive Oil, 16.9 fl oz
    Sponsored
    Organic
    Gluten Free
    No Artificial Ingredients

    Open Product Description
    $28.99
    $1.72/fl oz
  • Bono Sicilian Extra Virgin Olive Oil, 16.9 fl oz
    Sponsored
    Gluten Free
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup

    Open Product Description
    $25.99
    $1.54/fl oz
  • Frantoia Extra Virgin Olive Oil, 33.8 fl oz

    Open Product Description
    $45.99
    $1.36/fl oz
  • Lucini Extra Virgin Olive Oil, 25.4 fl oz
    Gluten Free
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup

    Open Product Description
    $35.99
    $1.42/fl oz
  • Lucini Extra Virgin Olive Oil, 25.4 fl oz
    Gluten Free
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup

    Open Product Description
    $35.99
    $1.42/fl oz
  • Lucini Extra Virgin Olive Oil, 25.4 fl oz
    Gluten Free
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup

    Open Product Description
    $35.99
    $1.42/fl oz
  • On Sale! Limit 4
    California Olive Ranch Global Blend Extra Virgin Olive Oil, 25.4 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $28.49
    $1.12/fl oz
    was $31.99
    Offer Valid Week of Sep 25th
  • Extra Virgin Olive Oil, 33.8 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    Final cost based on weight
  • Colavita Premium Selection Extra Virgin Olive Oil, 34 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $28.99
    $0.85/fl oz
  • Colavita Premium Italian Extra Virgin Olive Oil, 25.5 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $20.99
    $0.82/fl oz
  • Colavita Premium Italian Extra Virgin Olive Oil, 25.5 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $20.99
    $0.82/fl oz
  • Colavita Premium Italian Extra Virgin Olive Oil, 25.5 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $20.99
    $0.82/fl oz
  • Gaea Organic Authentic Greek Extra Virgin Olive Oil, 16.9 fl oz
    Organic
    Vegan
    Keto Friendly

    Open Product Description
    $27.99
    $1.65/fl oz
  • Graza "Super Sizzle" Extra Virgin Cooking Olive Oil, 33.8 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $26.99
    $0.80/fl oz
  • Colavita Premium Selection Extra Virgin Olive Oil, 25.5 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $25.99
    $1.02/fl oz
  • Graza "Drizzle" Extra Virgin Finishing Olive Oil, 16.9 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $25.99
    $1.54/fl oz
  • Graza "Drizzle" Extra Virgin Finishing Olive Oil, 16.9 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $25.99
    $1.54/fl oz
  • Graza "Drizzle" Extra Virgin Finishing Olive Oil, 16.9 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $25.99
    $1.54/fl oz
  • Organic Extra Virgin Olive Oil   , 17 fl oz

    Open Product Description
    Final cost based on weight
  • Pam Original No-Stick Cooking Spray, 6 oz
    No Artificial Ingredients
    Diabetes Friendly
    No High Fructose Corn Syrup

    Open Product Description
    $5.49
    $0.92/oz
  • Bellucci 100% Italian Organic EVOO, 25.36 fl oz
    Organic
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup

    Open Product Description
    $19.99
    $0.79/fl oz
  • Graza "Sizzle" Extra Virgin Cooking Olive Oil, 25.3 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $19.99
    $0.79/fl oz
  • Atlas Organic Extra Virgin Olive Oil, 25.5 fl oz
    Organic
    Vegan
    Keto Friendly

    Open Product Description
    $18.99
    $0.74/fl oz
  • Cobram Estate 100% California Select Extra Virgin Olive Oil, 12.7 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $18.49
    $1.46/fl oz
  • Chosen Foods 100% Pure Avocado Oil, 16.9 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $17.99
    $1.06/fl oz
  • On Sale! Limit 4
    Filippo Berio Extra Virgin Olive Oil, 25.3 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $16.29
    $0.64/fl oz
    was $17.99
    Offer Valid Week of Sep 25th
  • On Sale! Limit 4
    Nutiva Organic Virgin Coconut Oil, 14 fl oz
    Organic
    Gluten Free
    No Artificial Ingredients

    Open Product Description
    $15.99
    $1.07/fl oz
    was $17.99
    Offer Valid Week of Sep 25th
  • Botticelli Buttery Baking Extra Virgin Olive Oil, 25.3 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $15.99
    $0.63/fl oz
  • Botticelli Buttery Baking Extra Virgin Olive Oil, 25.3 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $15.99
    $0.63/fl oz
  • Botticelli Buttery Baking Extra Virgin Olive Oil, 25.3 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $15.99
    $0.63/fl oz
  • Botticelli Everyday Frying Classic Olive Oil, 25.3 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $15.99
    $0.63/fl oz
  • On Sale! Limit 4
    Colavita The Essential Olive Oil, 17 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $13.99
    $0.82/fl oz
    was $15.99
    Offer Valid Week of Sep 25th
  • Spectrum Culinary Organic Olive Oil Non-Stick Cooking Spray, 5 oz
    Organic
    No Artificial Ingredients
    Diabetes Friendly

    Open Product Description
    $16.99
    $3.40/oz
  • Benissimo Culinary Grapeseed Oil, 8.45 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $11.99
    $1.42/fl oz
  • Botticelli Buttery Baking Extra Virgin Olive Oil, 16.9 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $11.99
    $0.71/fl oz
  • Botticelli Everyday Frying Classic Olive Oil, 16.9 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $11.99
    $0.71/fl oz